2013-01-25

„Vine“ - naujas būdas dalintis akimirkomis

Sausio 24-ąją socialinis tinklas „Twitter“ pristatė naują programėlę, o kartu ir atskirą, trumpų akimirkų dalinimosi socialinį tinklą - „Vine“. Jį „Twitter“ įsigijo dar 2012-ųjų pabaigoje, o šiandien app'as oficialiai pasirodė iOS App Store.

Programėlės struktūra panaši į konkurentams („Facebook“) priklausantį nuotraukų dalinimosi tinklą „Instagram“. Ji veikia atskirai nuo „Twitter“, net nebūtina turėti pastarojo tinklo paskyros. Skirtumas tas, kad „Instagram“ dalinamasi nuotraukomis, tuo tarpu „Vine“ - trumpomis, vos 6 sekundžių trukmės filmuotomis akimirkomis. Įrašas neprivalo būti filmuojamas vientisai, galima stabdyti ir pratęsti, tačiau svarbu neviršyti tos trumpos nustatytos ribos.

Nors „Vine“ ir priklauso „Twitter“, lygiai kaip ir su „Instagram“, savo kūriniais leidžiama pasidalinti abiejuose populiariausiuose socialiniuose tinkluose.


Nors programėlė kol kas pasiekiama tik prietaisų su iOS sistema naudotojams, tačiau žmonės, naudojantys Apple gaminius, jau spėjo ją išbandyti ir negaili gerų komplimentų. „Mashable“ praėjus vos keletai valandų po programėlės išleidimo jau pateikė 10 kūrybingų žmonių sukurtų akimirkų.

Štai pora jų:Jei turite prietaisą, kuriame veikia iOS sistema (pavyzdžiui, iPhone), nepamirškite išbandyti programėlės ir pasidalinti tai su „Bernex Tinklaraščiu“ komentarų skiltyje :)