2012-12-30

Kalėdos Vilniuje 2012 (foto, video)

Kaip ir kasmet, likus savaitei iki naujųjų, Vilnius išlaiko tradicijas ir dovanoja vilniečiams bei miesto svečiams šventinę savaitę. Šiemet senamiestis virtęs ištisu Kalėdiniu prospektu, prasidedančiu nuo Vinco Kudirkos aikštės ir besitęsiančiu iki pat Rotušės. Čia visi gali stebėti vaizdo projekcijas, pasivažinėti šventiniu transportu ar paragauti šventinių vaišių.

Pernai rodytos įspūdingos projekcijos ant Arkikatedros sienos dėka Vilnius pateko į puslapio Cheapflights.com sudarytą 10-ies miestų, kuriuos verta aplankyti per šventes, sąrašą. Dėl šios priežasties projekcinių sprendimų neatsisakyta ir šiemet. Šventinės zonos starte, Vinco Kudirkos aikštėje, „įsijungė“ praėjusių metų projekcijos autorių „Gluk Media“ sukurtas „Kalėdų televizorius“. Projekcijos fone transliuojamas vaizdas iš kameros, filmuojančios šalia stovinčius žmones, o priekyje rodomi 3D atkurti pasakų personažai.

Antroji projekcija įsijungė Katedros aikštėje ant varpinės bokšto. Verta paminėti, jog ji visiškai koncentruota į vaikišką auditoriją ir tikrai nėra tokia įspūdinga kaip pernai. Deja, tačiau praeitų metų lygio nepasiekia nei viena iš projekcijų šiemet. Varpinės projekcijos įžangą galite pamatyti šiame vaizdo įraše:


Visiems tinkama vieta - Rotušės aikštėje įsikūręs Kalėdų miestelis. Šįkart tikrai gana jaukioje ir įdomioje aplinkoje tradiciškai galima pasišildyti stikline karšto vyno ar paragauti šventiškų saldumynų.

Kaip ir kasmet, centre kursuoja ir kalėdinis traukinukas, kuris, tiesa, po Kalėdų buvo sugedęs, tačiau po paros vėl sugrįžo į Vilniaus gatves.

Iki pat sausio 7-osios vilniečius Katedros aikštėje džiugina 25 metrus siekianti aukščiausia Baltijos šalyse Kalėdinė eglė, kuri šiemet ypač ekonomiška - apšvietimui naudojama galia vos 2,8 kilovatų.

Rotušės aikštėje, kaip ir 2011-aisiais, eglės nėra. Tačiau čia atsirado žiemiškoji fontano versija bei keletas kitų dekoracijų.
Prancūzparkyje pastatytos metalinės konstrukcijos, kurios visai gražiai puošia gatvę tamsiu paros metu. Dieną įspūdžio nedaro ir yra mažai pastebimos. Tik vėliau pastebėjau, jog šios, Sirvydo skvere esančios dekoracijos vadinamos „Kvepiančių ledinukų parku“ ir turėtų skleisti kvapus. Nežinojau, taigi nieko ir nebandžiau užuosti. Gal ir kvepia.

Ir pabaigai - tai, be ko Vilnius neapsieina jau 13 metų. Didžiausios stilizuotos Kalėdų eglės Europoje - papuošto Televizijos bokšto. Puošybai sunaudota 6 tūkstančių lempų, bendras girliandų ilgis - apie 6 kilometrus. Tačiau vaizdas neypatingas - daug lempų nedega, viena girliandų linija nereaguoja kartu su kitomis, o tiesiog dega, kas aiškiai pastebima net esant kituose mikrorajonuose. Manau, jog šiuo projektu ateityje galėtų susidomėti kokios nors privačios įmonės ir bendrai sukurti naują bokšto papuošimo variantą ar bent atnaujinti seną.

Čia ir vertėtų baigti kasmetinę trumpą šventinio Vilniaus apžvalgą. Pritrūko vaizdų? Daugiau nuotraukų iš šventėms pasiruošusios sostinės galite rasti mano asmeninėje Instagram paskyroje.

Pabaigai - specialus šventinis video: