2014-02-14

Idėjos vienišam Valentino vakarui

Štai ir priartėjo Valentino dienos vakaras. Vieniems tai - graži šventė, praleidžiama su antrosiomis pusėmis, kiti, tarp jų ir aš, į ją žiūri kaip į dar vieną komercinį triuką. O dar kitiems ši diena yra pakankamai nemaloni ir nelaukiama, arba tiesiog praignoruojama.

„Valentino dieną švęsti verta!“ - skelbia didžiausias prekybos centrų tinklas Lietuvoje, ir čia pat siūlo „prisipažinti, kad myli“. Bene visos didesnės parduotuvės pasitinka raudonspalviais niekučiais apkrautomis ištisomis lentynomis. Televizijos siūlo romantinių komedijų vakarus, žinių laidos skelbia naujienas, jog kai kuriuose restoranuose nebeliko nerezervuotų staliukų, išparduoti bilietai į spektaklius, įvairius renginius.

Atrodo, jog nešvęsti - tiesiog neįmanoma. Tačiau ką daryti, kai nėra su kuo švęsti..?

Pateikiu keletą idėjų bei patarimų, kaip šį vakarą neliūdėti, o nuveikti ką nors naudingo ar įdomaus.

Pasveikinkite kitus

Jei nešvenčiate Valentino dienos, tai nereiškia, jog jos nešvenčia ir kiti. Pasveikinkite kitus, kad ir trumpąja žinute, arba, jei nenorite sveikinti konkrečių žmonių, bent jau parašykite bendrą pranešimą socialiniuose tinkluose. Šis būdas yra prasčiausiai vertinamas ir turbūt pats nenuoširdžiausias, bet tai mažiausia ką galite padaryti, jei nenorite leisti pinigų ar minėti šios dienos rimčiau.

Šuo atveju net ir smulkiausia dovanėlė ar žodinis pasveikinimas realybėje gali pagerinti požiūrį į jus ir tiesiog pagerinti santykius tarp draugų. Būkite draugiški.

Išmokite ką nors naujo

Kam eikvoti visą vakarą depresuojant ir nieko neveikiant, jei galite nuveikti ką nors naudingo? Praleiskite laiką mokydamiesi ko nors naujo. Pavyzdžiui, išmokite gaminti kokį nors naują patiekalą. Jei net negalite pagalvoti apie maisto ruošimą, pasiimkite, ką rasite šaldytuve, ir eikite ko nors naujo išmokti į interneto platybes. 

Tutorial'ų internete begalybė - nuo darbo įvairiomis programomis iki jogos pratimų, nuo fotografijos ir kompozicijos iki psichologijos subtilybių. Galbūt susidomėsite kuo nors nauju, kas taps jūsų mėgstamiausiu gyvenimo hobiu, o viso to pradžia bus vienišas Valentino dienos vakaras? Svarbu - nešvaistykite laiko veltui.

Atsiribokite nuo socialinių tinklų srauto

Per Valentino dieną socialiniai tinklai lūžta nuo daugybės su šia švente susijusių pranešimų. Jei laimingų porelių nuotraukų kupinas srautas jums jau varo depresiją, pats laikas šį vakarą atsiriboti nuo socialinių tinklų. Geriau perkelkite pasišnekėjimus su draugais į pokalbių programas arba susirašinėkite sms žinutėmis.

Be to, atsiribojimas nuo Facebook'o tikrais stipriai įtakos ir vakaro praleidimo naudą. Patikėkite, socialiniai tinkai suryja tikrai daug laiko, kurį galite išnaudoti žymiai geriau. O, be to, atsiriboti siūlau tik vienam Valentino vakarui, juk per tiek laiko tikrai nieko neprarasite ar liksite kažko nesužinoję...

Pasidarykite filmų vakarą

Jau seniai norėjote pasižiūrėti ką nors naujo? Sulaukėte pasiūlymų iš draugų, ką būtų verta pamatyti, bet niekaip neradote laiko? Galbūt šiandien būtent tas vakaras?

Čiupkite užkandžių, sėskite prie televizoriaus ar kompiuterio ir mėgaukitės! Niekur nereikės eiti, ir neiššvaistysite vakaro tiesiog sėdėdami ir nieko neveikdami. Taip pat, jei literatūrą mėgstate labiau, galite praleisti laiką su mėgstama knyga.

Jei iš šių dalykų niekas netraukia, susiraskite kitų pramogų. Jų - begalės. Apsidairykite ir tikrai susirasite ką nors.

Susisiekite su taip pat vienišais draugais

Jūs garantuotai neesate vienintelis, neturintis poros ir nešvenčiantis šio vakaro. Peržvelkite adresatų sąrašą telefone ir pasiieškokite tų, kurie tikrai gali jaustis panašiai kaip jūs. Būtinai susisiekite su jais - galbūt pavyks susigalvoti kokių nors pramogų.

Neatmeskite ir priešingos lyties atstovių(-ų). Tarp jų irgi gali būti šiuo metu nuobodžiaujančių žmonių. Juk tai bus tik paprastas, didelės reikšmės neturintis pokalbis, o ne kažkokios meilės paieškos. Tiesiog linksmai pabendrausite ir abiems pusėms šis vakaras taps linksmesniu.


Turite savo vienišo Valentino vakaro praleidimo pasiūlymų? Pasidalinkite komentaruose! :)