2014-01-02

Autoriaus žinutė. Kokia šio tinklaraščio ateitis?

Projektas startavo 2008 metų vasario 9 dieną. Nors prieš šią dieną buvo bandymų kurti tinklaraštį bei kitokius mini-projektus kitur, būtent šią dieną laikau tarsi savo internetinių projektų pradžia. Nuo jos, galima sakyti, prasidėjo visas mano internetinis kelias, turėjęs didelės įtakos ir realybėje.

Banaliai nuskambės, bet, visgi, kiek daug visko pasikeitė per tuos metus... 2008-aisiais buvau „žalias“ daugybėje sričių, kurias dabar išmanau vis geriau. Laikiau tinklaraščio erdvę įvairioms sapalionėms, kreipiau dėmesį į tinklaraščio įrašų kiekį, ir visiškai nesirūpinau nei temomis, nei įrašų kokybe. Tik po poros metų susivokiau, jog taip - nieko nebus. Pradėjau rašyti didesnės apimties įrašus kitokiomis temomis, atsisakiau „tik sau įdomių“ įrašų.

Negaliu to neigti - tinklaraštis man davė tikrai labai daug. Gal, tiksliau, tinklaraščio bei socialinio tinklo „Twitter“ bendras „komplektas“. Pasakysiu taip - būtent šios erdvės man labai pasitarnavo realybėje. Tik dėka tinklaraščio stipriai ištobulinau savo lietuvių kalbos žinias, kurios nuolatos pasitarnauja įvairioje veikloje. O tik dėka „Twitter“ galiu džiaugtis galimybe jau antrą sezoną darbuotis prie vieno didžiausių televizinių projektų Lietuvoje.

Deja, nors ne vieną kartą žadėjau sau ir kitiems, jog netrukus vėl pradėsiu aktyviau rašyti straipsnius, privalau pagaliau pripažinti vieną dalyką - pastaraisiais metais, o ypač - šių metų pabaigoje, tinklaraštis yra leisgyvis. Pernai parašyta vos 13 pranešimų.

Kokios šio rezultato priežastys? Pagrindinių jų yra bent trejetas.

Visų pirma - idėjų stoka. Tai pirmas dalykas, sustabdęs mane nuo aktyvaus įrašų rašymo. Tiesiog išseko mintys, apie ką plačiau būtų galima parašyti, o, tiksliau, kas būtų įdomu ne tik man, bet ir skaitytojams. Nedidelės mintys nusėdo į „Twitter“, taip sustojo ir Tumblr sistemoje kurtas mini-tinklaraštis. Tiesa, pastaraisiais mėnesiais susidariau nedidelį sąrašą temų, kuriomis, manau, parašyčiau visai įdomiai. Tačiau nuo rugsėjo - nei vieno įrašo. Taigi, kas nutiko?

Čia išlenda antroji priežastis - didžiulis laiko trūkumas. Bent jau šiuo laikotarpiu susidėjo du dideli dalykai - universitetas ir televizijos projekto veikla. Visa tai užokupavo didžiulę dalį laisvalaikio. O paskutinių laisvų valandų nesinori eikvoti sėdint prie kompiuterio ir rašant ilgus straipsnius. Daug mieliau tuo laiku išeinu pabendrauti su pažįstamais žmonėmis.

Tiesa, verta paminėti ir trečiąją priežastį. Per daugiau nei 5 metus tinklaraščio veiklos, iš jo visiškai nieko neuždirbau. Taip, minėjau, jog naudos gavau, ir labai daug, tačiau verta įvertinti ir kitus dalykus. Lankomumas yra palyginti nedidelis, komentarai rašomi labai retai, pajamos iš rodomos reklamos - nulinės, paramos būdais per visą laikotarpį nepasinaudojo nei vienas žmogus. O už viską tenka mokėti - ir už failų talpinimą (nors ir pakankamai nedaug), ir už internetinį adresą, kartais atsiranda ir papildomų išlaidų. Realiai, leisti daugybę laiko rašant straipsnius, o už tai negaunant atlygio ir dar rizikuojant, jog straipsnis liks beveik nepastebėtas (kaip atsitiko, pavyzdžiui, su skelbimų ir pažinčių socialiniu eksperimentu, užėmusio tikrai daug laiko) kuo toliau, tuo labiau nebesinori. Trumpai tariant, visiškai dingsta entuziazmas.

Kaip ir paaiškinau šios situacijos priežastis, o dabar konkrečiai - kokie yra mano planai šioje erdvėje?

Galiu pasakyti tiek, kad tinklaraštis nemirs ir tikrai nebus uždarytas. Tai yra mano asmeninė ir pagrindinė erdvė saviraiškai, todėl tikrai neketinu jos atsisakyti.

Atvirai pasakius, yra vienas didelis planas. Jau seniai planuoju pasukti kita linkme: nuo ilgų ir kai kada nuobodžių tekstinių straipsnių - prie spalvingesnio ir interaktyvesnio turinio. Mano nuomone, nuotraukos bei video yra pagrindinė turinio ateitis, bent jau šioje erdvėje. Kas konkrečiau - kol kas nesakysiu, nors apie tai daug mąstyta ir planuota jau seniai. Galiu paminėti tik tiek, jog tai būtų tikrai daugiau nei įprasti iki šiol buvę pranešimai iš įvairių renginių.

Tačiau šie planai irgi stoja dėl vienos priežasties - kad galėčiau pasukti į kitą, man ir priimtinesnę, ir ateityje žymiai labiau reikalingesnę erdvę, reikia geresnės įrangos nei mobilusis telefonas. O tam, žinoma, reikia atliekamų lėšų, kurių šiuo metu nėra.

Apibendrinus pasakysiu taip - iki tol, kol pasirūpinsiu geros kokybės įranga, ši erdvė tikriausiai liks tokia pat - leisgyvis tinklaraštis su kartais pasirodančiais įrašais. Galiu užtikrinti, jog ir tinklaraštis, ir, žinoma, domenas www.bernex.lt išliks ir iš interneto niekur nedings dar daugybę metų, o po truputį viskas ir toliau bus pildoma, nors tikrai ne taip sparčiai, kaip senais laikais. O vėliau, startavus naujai erdvei, tinklaraštis veiks „šalia“ arba pati naujoji erdvė veiks šio tinklaraščio pagrindu. Nors didelių prošvaisčių pokyčiams artimiausiu metu kol kas nėra, bet tikiuosi, jog su šiais planais labai ilgai neužtruksiu.

Bet kokiu atveju, dėkoju visiems, kurie bent kartais apsilankote čia ir paskaitote mano įrašus! :)

Kviečiu tapti Bernex.lt erdvės gerbėjais „Facebook“ tinkle, kur būtinai pranešiu ne tik apie naujus įrašus, bet ir apie ateities pasikeitimus, kai tik jų bus :)