2012-10-31

Pirmoji „Bernex LIVE“ transliacija - kas pavyko, o kas ne (video)

Spalio 29-osios naktį, iki pat 3:20, internete adresu live.bernex.lt vykdžiau pirmąją, bandomąją projekto „Bernex LIVE“ tiesioginę transliaciją. Gal tiksliau, retransliaciją. Apie ją pastaruoju metu daug skelbiau socialiniuose tinkluose ir tinklaraštyje.

Spalio 29-oji - naktis, įrašyta į lietuviškosios televizijos istoriją. Daugybę metų veikusios analoginės televizijos buvo atsisakyta ir pilnai pereita prie skaitmeninio signalo. Šia proga retransliavau paskutines senojo standarto egzistavimo akimirkas ir patį jo išjungimą.

„Skaitmenizacija tiesiogiai“ transliacija vykdyta internete, adresu live.bernex.lt, per specialų tinklaraščio puslapį. Transliacijos platforma - USTREAM.

Netikėtumai anksčiau laiko

Transliacijos pradžia buvo suplanuota 2:30, todėl šį laiką skelbiau visur. Na, 30-ies paskutiniųjų minučių, mano nuomone, turėjo pakakti esamai situacijai pamatyti. Tačiau vos pasibaigus „LRT televizijos“ programai (kas įvyko apie 0:05), testinę (spalvotų linijų) lentelę pakeitė nutrūkusio signalo vaizdas.

Kartu atsijungė ir dar vienas kanalas (iš penkių, kurių signalus pagavo turima antena). Lenkų „TVP Polonia“ vaizdas užgeso panašiu metu kaip ir LRT, nors jų programa neturėjo baigtis apie vidurnaktį.

Nenumatytas televizijų signalo išjungimas anksčiau nei 3 valandą nakties pakeitė planus, todėl transliaciją teko pradėti ne nustatytu laiku. „Bernex LIVE“ į tiesioginį eterį internete išėjo apie 1:25.

Kas pavyko?

Pavyko tai, kas ir buvo planuota. LNK programai besibaigiant, 2:15 stebėtas ir užfiksuotas kanalo atjungimas. Vėliau, užgeso ir likę du kanalai - TV3 (kurio atjungimas tai pat nufilmuotas) ir BTV. Apie trečią valandą Lietuva oficialiai liko be antžeminės analoginės televizijos.

Didžiųjų televizijos kanalų signalo atjungimų vaizdo įrašus sudėjau į vieną video, kurį pateikiu čia:Pabaigai...

Turbūt nemažai kam gali kilti klausimas - kam visa tai? Kas naudingo iš šitos transliacijos?

Kaip ir minėjau praeitame įraše, tikslas nebuvo tik užfiksuoti, kaip nutrūksta transliacija. Norėjau išbandyti internetinio transliavimo galimybę, pilnai apdoroto vaizdo transliaciją. Tai pavyko pakankamai gerai. Ateities transliacijoje stengsiuosi nedaryti tų klaidų, kurių nepavyko išvengti šįkart. Dabar žinau, kas buvo blogai ir ko pritrūko.

Apie ateities transliacijas visuomet pranešiu socialiniuose tinkluose (Facebook bei Twitter) ir „Bernex LIVE“ puslapyje live.bernex.lt.