2012-05-01

Foto: Vilnius iš šv. Jonų bažnyčios varpinės

Vasario 24-ąją oficialiai atidarytas Vilniaus Universiteto šv. Jonų bažnyčios varpinės bokštas. Nors pamatyti įspūdingą Vilniaus miesto panoramą buvo galima ir anksčiau, dabar pirmajame aukšte duris atvėrė speciali ekspozicija, kurioje supažindinama su žymiais Europos mokslininkais, aplankiusiais Vilniaus universitetą per 430 metų laikotarpį.

Kaina ekspozicijos apžiūrai ir kelionei į varpinės viršų: įprasta - 8 lt; moksleiviams, studentams, pensininkams - 5 lt. Įsigijęs bilietą ir apžiūrėjęs eksponatus apačioje, autentiškais laiptais kilau į antrąjį aukštą. Prieš lipant ekspoziciją prižiūrinti mergina visiems pataria saugoti galvą. O šis patarimas pasirodo naudingas ir pačiame bokšto viršuje. Antrajame aukšte galima išvysti Fuko švytuoklę. Tai pirmasis eksperimentinis įrenginys, įrodantis Žemės sukimąsi aplink savo ašį. Vilniaus universiteto Fuko švytuoklės rutulys sveria 34 kilogramus, yra pakabintas ant 35 metrų ilgio lyno.


Dar truputį užlipus, pasiekiamas naujai įrengtas liftas. Juo šiuo metu galima užkilti į patį varpinės viršų. Lifto sienos stiklinės, kad kylant būtų galima matyti varpinės konstrukcijas. Apžvalgos aikštelė yra 45 metrų aukštyje, todėl vos išlipę iš lifto, pajausite stiprų, gaivų vėją. Savaitgalį, kai keliavau į šį objektą Vilniaus centre, buvo labai karšta, todėl apžvalgos aikštelė buvo ta vieta, kurioje norėjosi praleisti kuo daugiau laiko.

Tačiau liftu iki pačios apžvalgos aikštelės nepakilsite. Jūs pateksite į patalpą grotuotais langai, o iki tikslo turėsite palypėti dar siauresniais laiptais.

Tačiau atsiverianti Vilniaus panorama, kurią galima matyti iš viršaus, pakeri iš karto. Pateikiu nuotraukas, kurioms komentarų nereikia.Žemyn nevažiavau liftu, o pasirinkau lipimą laiptais. Jei kada nuspręsite keliauti į varpinę dėl Vilniaus vaizdų, siūlau pasielgti taip pat, nes kildami liftu tokių vaizdų vis tiek nepamatysite.


Taigi, mano nuomonė tokia - jei norite išvysti pilną nuostabią Vilniaus miesto panoramą, šv. Jonų bažnyčios varpinė tikrai yra ta vieta. Vos už 5 (arba 8) litus pamatysite visus svarbiausius miesto objektus iš 45 metrų aukščio.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ RASITE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE: