2012-04-04

Trumpa „Instagram for Android“ apžvalga

Vakar, balandžio 3-ąją, pasirodė jau seniai žadėta žymiosios iPhone programėlės „Instagram“ versija, skirta telefonams su Android operacine sistema. Gandai apie Android versijos išleidimą sklandė dar prieš porą metų. Ją pavadinčiau ne tik nuotraukų dalinimosi programa, tačiau ir mažu socialiniu tinklu. Jūs galite sekti kitus žmones, matyti jų įkeliamas nuotraukas sraute ir panašiai.

Kuo ypatinga „Instagram“? Ja nuotraukomis dalinsitės uždėję vieną iš 17 efektų, siūlomų programos. Jie suteikia kitokią išvaizdą, savotiško žavesio, nors kai kurie tai laiko nuotraukų gadinimu.

Visos redaguojamos nuotraukos iš pradžių apkarpomos iki 1:1 (kvadrato) formos. Vėliau jomis, pasirinkus norimą efektą, uždėjus ar nuėmus rėmelius ar pasukus šonu, galima iš karto pasidalinti socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook, Foursquare arba Tumblr.

Žinoma, tai pirmoji programėlės versija, todėl ji turi ir trūkumų. Visų pirma, programėlė viską krauna gana lėtai. Nežinau, gal šiuo metu, dėl didelio susidomėjimo Android versija, neatlaiko serveriai. Kartais uždedant efektus, programėlė išsijungia ar persikrauna (bandydamas tai patyriau du kartus), taip pat, pasirinkus nuotrauką, neradau kito kelio kaip sugrįžti į meniu nei perkraunant visą app'ą. Tokios ir panašios problemos egzistuoja, tačiau labai stipriai netrukdo naudotis „Instagram“ nuotraukų redagavimo ir dalinimosi galimybėmis.

Ar yra prasmė naudotis šiuo tinklu? Kol kas negaliu atsakyti. Ar aš juo naudosiuosi? Galbūt, bet, turbūt, labai retai. Nuotraukų dalinimasis yra vienas iš išraiškos būdų, tačiau man, kaip aktyviam tweet'intojui, labiau patinka įprastų nuotraukų dalinimas „Twitter“ socialinio tinklo teikiama paslauga, nors „Instagram“ nuotraukos ir atrodo meniškiau. Norintiems pritaikyti efektus nuotraukoms, siekiant jas paversti įdomesnėmis, bet nenorintiems naudotis  „Instagram“ , siūlau užmesti akį į Pixlr-o-matic app'ą, kurį taip pat nemokamai galima gauti iš „Google Play“ parduotuvės.

Pateikiu pavyzdį, kaip atrodo Lukiškių aikštė be efektų (pirma nuotrauka iš kairės) bei tas pats vaizdas su pritaikytais visais 17 efektų: