2014-12-31

2014-ieji baigėsi. Kokie pokyčiai pasitiko „Bernex Projektus“ šiemet?

2014-uosius „Bernex Tinklaraštyje“ pradėjau gana pesimistišku įrašu - „Kokia šio tinklaraščio ateitis?“. Išties, ateities pagrindiniame projekte nelabai mačiau. Ilgiems įrašams rašyti laiko nebebuvo, nauda iš jų - minimali. Taip pat idėjų trūkumas privedė prie tinklaraščio apleidimo, naujų įrašų nebuvimo. Tačiau tą sausio 1-osios įrašą pabaigiau pasidalindamas planu - nuo ilgų ir kartais nuobodžių įrašų migruoti prie spalvingesnio, vizualesnio turinio. Tai buvo planas, kurio įgyvendinti 2014-aisiais nesitikėjau, tačiau dideli žingsniai visgi buvo žengti!

„miniTrips“ vienadienės kelionės

Sunku pasakyti, kaip tiksliai kilo mintis pradėti rašyti kelioninį dienoraštį. Viskas prasidėjo nuo pirmojo trip'o - kelionės į Pabradę. Iš tiesų, pradžioje net neplanavau viso to aprašinėti, tuo labiau atskirame puslapyje. Bet mintis sukurti kelionėms atskirą projektą visai patiko, ir netrukus buvo įgyvendinta.

„miniTrips“ startavo vasaros pradžioje, ir per pusmetį (daugiausia vasarą) buvo įvykdyti devyni trip'ai, jų metų aplankyta daugybė miestų, miestelių bei kaimų trijose Lietuvos apskrityse. Išvis traukiniais pravažiavome daugiau nei 630 kilometrų, juose praleidome daugiau nei 10 valandų! Dar labiau džiaugiamės, jog pėsčiomis sugebėjome įveikti virš 100 kilometrų! Visam pusmečiui bilietai vienam asmeniui neatsiėjo nei 50 litų, o kiek daug buvo pamatyta!

Pabaigus vasaros sezoną ir pasirūpinus geresne įranga nuotraukų fiksavimui, žygius tęsėme. Taip pat vizualiai pasikeitė ir pats „miniTrips“ projektas.

Kokia ateitis laukia „miniTrips“? Projektas įgyvendino planuotus lūkesčius, todėl bus tęsiamas ir toliau. Jau 2015-ųjų pradžioje skaitytojus pasitiks dar vienas trip'as, šįkart - į kitą Lietuvos didmiestį, o atšilus orams planuojame ir dar daugiau kelionių, ir į tolesnes vietas! Apie tai kol kas plačiau nesiplėsiu, nes visa tai tik planai, kurie, tikiuosi, irgi virs realybe! :)


Skaitmeninė knyga „Vilniaus gatvės“

Negalvokite, jog neseniai paskelbus apie „Vilniaus gatvių“ atgimimą, knygos kūrimas vėl nutrūko. Netiesa! Knyga perdaroma iš esmės ir bus pildoma ne tik gatvių istorijomis, todėl jos kūrimas užtruks. 

Nemaža dalis reikalingų nuotraukų naujam knygos leidimui jau nufotografuotos, tačiau ne visos. Kadangi noriu, jog knyga reprezentuotų sostinę ir pateiktų ją tokio grožio, kokio yra iš tikrųjų, laukiu šiltesnių orų knygos kūrimo tęsimui - nuotraukose neturėtų būti sniego, kuris neleistų atsiskleisti Vilniaus gatvių bei gamtos grožiui.

Knyga „Vilniaus gatvės“ tikriausiai bus išleista 2015-ųjų vasarą, todėl šiuo metu ir nėra aktyviai reklamuojama socialinėje erdvėje.


Nuotraukų galerijos „bernexfoto“

Besibaigiant metams pavyko į viešumą paleisti ilgai brandintą „bernexfoto“ projektą. Čia nuo šiol talpinsiu visas renginių, gyvenviečių, objektų bei kitas nuotraukų galerijas. Tiesa, jų taip pat gausiai rasite ir kituose projektuose - „bernexfoto“ nemažins jų kiekio, o veiks atskirai.

Šis projektas sukurtas atsižvelgiant į ne kartą girdėtus prašymus suteikti galimybę aplankytų gyvenviečių nuotraukas bei renginių akimirkas rasti vienoje vietoje, o ne blaškantis po „miniTrips“ bei socialinius tinklus. Nuotraukų galerijų kiekis augs, kokybė, įgaunant daugiau praktikos, tikiuosi, irgi gerės. Verta paminėti, jog į „bernexfoto“ galerijas paklius tik geros kokybės nuotraukos (telefoniniai vaizdai čia nebus dedami).


Pabaigai...

Noriu padėkoti visiems nuolat skaitantiems ar bent kartais užsukantiems pažiūrėti. Visiems, kurie aktyviai like'ina ar bent akimis nepraleidžia įrašų Bernex.lt Facebook'e. Visiems, kurie palaiko šių projektų kūrimą virtualiai ar realybėje. Didelis AČIŪ Jums visiems, Jūs - patys geriausi! :)

Susitiksime Naujaisiais! Gražios šventės ir pačių geriausių ateinančių metų! :)