2010-09-01

Su rugsėjo pirmosios (ne)švente

Vasara pasibaigė. Visiškai. Visi grįžom prie mokyklų ar universitetų. Vėl pamokos ar paskaitos. Vėl kartais nusišnekančios(-tys) mokytojos(-ai) ar dėstytojos(-ai).

Beveik kaip A.Mamontovo dainoje „Viskas iš naujo“.

Nebuvo ši vasara ypatinga nei man, nei tinklaraščio skaitytojams. Nestebinau jūsų straipsnių gausumu ar įdomumu. Neišėjo. Gal dėl to kalti dideli karščiai, gal idėjų trūkumas.

Bet kur aš jau čia nusivažiavau. Pagrindinis šio įrašo tikslas - pasveikinti jus su naujais mokslo metais. Bet gal tai visai ne šventė, o šis pavadinimas yra tik mokyklų išpūstas burbulas? Aišku, šioms įstaigoms rugsėjo pirmoji yra geriausia metų šventė - juk kiek pinigų per metus surenkama vien iš valgyklose parduodamo maisto.

Knygynams rugsėjis taip pat turbūt geriausias metų mėnuo. Daugybė mokinių lekia pirkti pratybų, atlasų ir kitokios reikmės knygų. O ką jau kalbėti apie didžiuosius prekybos centrus - tušinukai, sąsiuviniai ir kitoks mėšlas kitokie mokykliniai reikmenys guli beveik visų moksleivių prekių vežimėliuose.

Bet kokia šios „šventės“ prasmė pagrindiniams jos dalyviams - moksleiviams ar studentams? Nejau reikia švęsti sutrumpėjusį laisvą laiką ir „betvarkės“ pradžią, kuri tęsis devynis mėnesius?

Kadangi „Bernex Blog“ yra tinklaraštis visomis temomis, leisiu sau sukurti apklausą šia tema. Taigi, ar rugsėjo 1-ąją dera vadinti švente? Apklausą rasite dešinėje tinklaraščio pusėje. Balsuoti galima iki rugsėjo 15 dienos.

PAPILDYTA: Apklausa baigėsi, sulaukiau 9 žmonių balsų. Trečdalis (3) atsakė, jog rugsėjo 1-moji yra šventė, likusieji 6 buvo kitokios nuomonės. Dėkoju už balsus.

O jau šį savaitgalį - mini-foto-reportažas „Vilnius iš aukštai“.